خلاصه قسمت 25

ادامه سبب پنجم مستقیم بیمار شدن: شیطان

• مراد از شیطان میکروب و ویروس و مشابه آن است.

آیا شیطان جسم است ویا جسم نیست؟ برخلاف تصور همگان شیطان جسم است.

• دسته اول:شیطان غذا می‌خورد
    • روایت از رسول خدا ص: هرگاه مرد وارد خانه خود شود و اسم خدا برزبان جاری کند و زمان خوردن غذا هم همینطور، شیطان به یاران و سربازان خود می‌گوید اینجا جای خواب و غذا ندارید و برعکس زمانی که وارد خانه شود و اسم خدا برزبان جاری نکند، شیطان می‌گوید اینجا محل خواب شما است و وقت غذا خوردن اگر نام خدا را برزبان جاری نکرد شیطان می‌گوید هم جای خواب دارید و هم غذا
    • روایت: زمانی که غذا می‌خورید بسم الله بگویید و اگر عبد بسم الله بگوید شیطان همراه او غذا نمی‌خورد و اگر بسم الله نگوید شیطان هم‌غذا خواهد شد. اگر غذا را بدون بسم‌الله خورد و در آخر بسم‌الله گفت شیطان غذایی که خورده را را استفراغ می‌کند (قی می‌کند)
    • روایت رسول خدا ص: هرگاه سفره پهن می‌شود ۴۰۰۰ ملک دور این سفره را می‌گیرند و هنگامی که بنده خدا بسم‌الله بگوید ملائکه به آنها می‌گوید این طعام مبارک‌تان باشد و این ملائکه به شیطان می‌گویند که ای فاسق خارج شو که راهی نداری و اگر اهل سفره بسم‌الله نگویند ملائکه به شیطان می‌گویند که از این غذا بخور
    • روایت: برای پیامبر غذای شدیدا گرم آوردند و ایشان فرمود خداوند به ما غذای آتش نمی‌دهد و غذای گرم برکت ندارد و شیطان هم در این غذا سهم دارد و بگذارید غذا سرد شود
    • نکته: آیا چیزی هست جز جسم که غذا بخورد؟ غذا خوردن شیطان دلیل بر جسمیت است.
    • نکته: وقتی روایت می‌گوید استفراغ می‌کند این را نشان میدهد که بدن دارد که غذا در آن ذخیره می‌شود
    • روایت: ابلیس گفت: نیست کسی از خلق‌تو مگر اینکه برای او روزی و زندگی قرار دادی، پس روزی من چیست و خداوند فرمود غذایی که اسم من بر آن جاری نشود می‌توانی از آن بخوری.
    • نکته: پس جسم دارد و ماده غذایی انسانی میخورد و استفراغ میکند و شکم دارد.پس باید خودش هم جسم باشد
    • روایت: شیطان آب دهان را در ظرف  می‌اندازد و هرآنچه بخواهد را می‌گیرد
    • روایت: ظروف غذا را بدون درب و درپوش نگذارید. زیرا اگر درب غذا را نپوشانید شیطان آب دهان خود را در آن می‌ریزد هر چه بخواهد می‌خورد
    • روایت از حضرت رسول ص: با دست راست غذا بخور زیرا شیطان با دست چپ غذا می‌خورد
    • اگر چیزی مانند روح باشد دست داشتن معنا ندارد و راست و چپ معنا ندارد
    • روایت از حضرت رسول ص: شیطان با دو انگشت و یک انگشت غذا می‌خورد با دو انگشت غذا خوردن برای شیطان است»
    • با یک انگشت غذا خوردن نوع خوردن شیطان است و با دو انگشت غذا خوردن این نوع غذا خوردن جوابره(متجبر‌ها) است و با سه انگشت نوع غذا خوردن انبیاست
    • شیطان انگشت دارد و غذا می‌خورد پس باید جسم باشد
    • شیطان غذای روی زمین افتاده را می‌خورد. روایت:شیطان بر هر کاری وارد میشود و اگرغذا روی زمین بیافتد شیطان آن را می‌خورد»
    • شیطان لباس‌‌هایی که تا نمی‌شود را می‌پوشد.
    • روایت از رسول خدا ص: لباس‌‌هایتان را تا کنید و اگر شیطان لباس تا شده ببیند نمی‌پوشد و درصورتی که  او را پخش و تا نشده ببیند آن را می‌پوشد»
    • روایت: لباس‌‌هایتان را در شب تا کنید و اگر این لباس‌ها پخش و پهن و تانشده باشد شیطان آن لباس‌‌ها را می‌پوشد
    • روایت: کسی که دست و صورتش را میشورد و اگر بسم‌الله نگوید شیطان با آن شستشو مشارکت می‌کند و اگر بخورد و  بنوشد و بپوشد و هر کاری که می‌کند سزاوار است که بسم‌الله بگوید و اگر این کار را نکند شیطان در این کارها با او مشارکت می‌کند»
    • روایت: جایی که ناخن‌ها را میچینند محل خوابیدن شیطان است و سبب فراموشی در انسان می‌شود»
    • روایت: مخفی ترین و پوشیده ترین جایی که شیطان در آن مخفی می‌شود زیر ناخن‌ها است»
    • چه چیزی زیر ناخن است: خب همان میکروب و ویروس است. آیا شیطانی که انسان را وسوسه می‌کند زیر ناخن است؟ خیر همان میکروب و ویروس است
    • روایت از حضرت رسول ص: سیبیل را رها نکنید و موهای زیر بغل و کنار آلت زیرا این موارد پناه‌گاه شیطان است و بوسیله این مکان‌ها پنهان می‌شود». پس شیطان موجودی ریز است
    • حضرت رسول ص: پارچه‌ای که چرب است و گوشت در آن قرار دارد را درخانه نگذارید زیرا محل زیست و غذا خوردن شیطان است»
    • روایت: دست و دهان بچه‌ها را از باقیمانده غذا بشویید زیرا شیطان این باقیمانده و چربی بو میکند و موجب میشود که در خواب ترس و فزع کند»
    • روایت: آشغال‌هایی که با جارو جمع می‌شود را در خانه نگه‌ندارید زیرا محل نشست شیطان است و زرنگی نکنید و خاک‌ها را در پشت درب قرار بدهید زیرا محل تجمع شیطان است»
    • روایت: ازمحل ترک لیوان آب نخورید زیرا در آن محل جمع می‌شود»
    • روایت: از دسته لیوان ننوشید و از محل شکستگی لیوان ننوشید زیرا این محل تجمع شیطان است»
    • آهن زینت شیطان است
    • روایت: خداوند آهن را در دنیا زینت جن و شیطان قرار داده است»
    • روایت از رسول خدا ص: سرخی و قرمزی زینت شیطان است و شیطان  قرمزی و سرخی را دوست دارد»
    • روایت: عمامه‌ای که تحت‌الحنک  نداشته باشد عمامه ابلیس است»
    • روایت: عمامه شیطان است عمامه‌ای که آن عمامه را بپوشد و تحت الحنک را زیر گردن نیاندازد»
    • روایت رسول خدا ص: تار عنکبوت خانه شیطان است»
    • روایت: درب‌هارا ببندید و ظرف‌هارا بپوشانید و سر مشک را ببیندید و شیطان این قدرت را ندارد که درپوش را بازنماید»
    • روایت: ابلیس نزد تمامی پیامبران می‌آمد(از زمان حضرت آدم تا زمان حضرت عیسی ع) و با آنها صحبت می‌کند و از آنها سوال می‌کند و شیطان به هیچ پیامبری به اندازه حضرت یحیی ع مانوس نبود(زیرا حضرت یحیی گوشه گیر بوده)»
    • روزی حضرت یحیی به شیطان گفت ای اَبا مُرّه»  دوست دارم این وسایلی که دل‌های انسان‌هارا بوسیله آن شکار میکنی را به من نشان دهی: شیطان از یک پنجره کوچک آمد (بهروز: در هوا معلق است و بصورتی که دود در هوا محو می‌شود او هم در هوا پخش است) و حضرت یحیی ع شیطان را دید و صورت او صورت میمون است و بدنش بدن خوک است و چشمانش به طول باز می‌شود و دهانش هم طولی باز می‌شود و  یک تکه استخوان است و دندان ندارد و چانه و محاسن هم ندارد و ۴ تا دست دارد و دو دست درسینه و دو دست در کتف او و اون قسمت عقب پای او در جلوی پای او است و انگشتان او به پشت است و یک قبا پوشیده و یک کمربند بسته است و این کمربند نخ‌هایی داشت و این نخ‌ها از آن آویزان بود و به رنگ‌های متفاوت و در دست او یک زنگ بزرگ بود و روی سر او کلاه خود است و روی آن کلاه خود یک تکه آهن است که آویزان است و شبیه چنگال است.
    • روایت از حضرت رسول ص: نیست مولودی که متولد می‌شود مگر اینکه شیطان با انگشت خود اورا فشار میدهد و به همین بچه با گریه بدنیا می‌آید به جز این دو نفر که حضرت مریم و حضرت عیسی ع باشد»
    • نکته: کسی که فشار وارد می‌کند باید ماده باشد
    • روایت داریم که اگر  برای نماز شب بیدار نشود و نماز شب نخواد شیطان درگوش او ادرار می‌کند
    • روایت: نیست بنده‌ای که اورا ملائکه در شب دوبار  (یکبار ویا دوبار) میکنند،‌اگر برای نماز بیدار شد که بهتر وگرنه شیطان در گوش او ادرار می‌کند-آیا نمی‌بینید که نماز شب نخوانده در طول روز کسل و سنگین است».
    • مگر می‌شود چیزی که ادرار نماید و ماده نباشد
    • روایت: باقی نمی‌ماند در صورت ابلیس تکه گوشتی مگر اینکه آن تکه تکه شود تا اینکه روح شیطان استغاثه می‌کند بخاطر آن دردی که احساس می‌کند»
    • روایت می‌فرماید که شیطان از آب بدش می‌آید
    • روایت: اهل کتاب تورات و انجیل می‌گویند: زمان طوفان حضرت نوح او در فضا ست داشت و در آنجا ماند و پرواز می‌کند مابین زمین و آسمان و آن قوتی استکه خداوند به او عطا کرده است و سربازانش روی آب شناور ماندند»
    • روایت:‌حضرت جبرئیل یک فوتی کرد و شیطان طرد شد و در حبشه افتاد»
    • روایت: برای نماز صبح خارج شدم و با یک شیطان در محله سَدّه ملاقات کردم و برای من مزاحمت ایجاد کرد تا اینکه موهای اورا احساس می‌کردم و اورا گرفتم و اورا خفه کردم و سردی زبانش را روی بدنم احساس کردم و اگر نه اینکه سلیمان دعا کرده است که خداوند قدرتی همانند او به کسی ندهد وگرنه خواهید دید که او در آن محل افتاده است و جنازه او آنجاست»
    • روایت: سلیمان ع فرمود: ملکی به من عطا کن که برای هیچکس این ملک عطا نکنی و همان جیزی که دعا کرده به او عطا شده و کسی بعد از حضرت سلیمان قدرت داده نشده که بر شیطان مسلط(به معنی خاصی که بر سلیمان داده شده) شوند تا اینکه حضرت رسول ص آن شیطان را خفه کرده و اگر دعای حضرت سلیمان نبود من به شما نشان می‌دادم»
    • نکته: شیطان در حمام هم ست دارد
    • نکته: شیطان قلب دارد و سر و دهان و لمس دارد و دما دارد و پیامبر سردی زبان اورا احساس کرده است و از آب فرار می‌کند
    • نکته: حتی اگر بگوییم که شیطان این ظواهر را ندارد و تنها آتش است. باز ماده بودن شیطان را نفی نکرده‌ایم زیرا آتش هم ماده است.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها